Czesto Zadawane Pytania (FAQ)

Co to sa miedzynarodowe i narodowe ligi?

W miedzynarodowej lidze graja gracze z calego swiata, podczas gdy w narodowych ligach gracze ze specificznych panstw sa tylko dozwoleni. Nie wszystie narodowosci maja swoje ligi, jeszcze nie, ale razem z rozwojem gry, liczba lig bedzie systematycznie zwiekszana.

Co to sa kredyty, i jak moge je zdobyc?

W Managerleague, kredyty moga byc uzyte na wiele roznych sposobow. Za sparing u siebie musisz zaplacic kredyt, potrzebujesz kredyty by utworzyc swoj wlasny turniej lub przylaczyc sie do tego ktory juz istnieje. Potrzebujesz jeden kredyt by wyslac swoich pilkarzy na zgrupowanie kadry itp. Na poczatku kazdego sezonu dostajesz 15 kredytow za darmo, ale jezeli potrzebujesz wiecej mozesz bezpiecznie kupic je poprzez przesuniecie myszki na menu Opcji, potem klinkij na Kup Kredyty, i contynuuj wedle podanych tam instrukcji.

Jak moge zamienic kredyty na pieniadze, i na odwrot?

Jezeli przesuniesz myszke na Opcje, klikniesz na Opcje, znajdziesz tam opcje Zamiana Kredytow.

Kiedy odbywaja sie mecze ligowe?

Mecze odbywaja sie dwa razy dziennie, o 3:00 i 15:00 CEST. Podczas weekendow zadne mecze ligowe sie nie odbywaja.

O ktorej odbywaja sie treningi?

Treningi odbywaja sie dwa razy dziennie, o 9:00 i 21:00 CEST. Podczas weekendu nie ma zadnych treningow.

Kiedy odbywają się zgrupowania kadry, i jak mogę je zaplanować?

Zgrupowania kadry odbywają się o 18:00 CEST 5 razy podczas sezonu. Pierwszy odbywa się w niedziele przed sezonem. Nastepne 3 zgrupowania są podczas niedziel, (runda 10, 20, i 30), podczas gdy ostatnie zgrupowanie  jest w Środę, (runda 36). By wysłać swoich zawodników na to zgrupowanie, musisz je zarezerwować, by to zrobić przesuń myszkę na menu Drużyna, kliknij na Trening Drużynowy, i kontynuuj stamtąd. Koszta zależą od tego, jaki rodzaj wybierzesz (500,000-2,500,000 $), i także 1 kredyt będzie wzięty z twojego konta. Jeśli zlikwidujesz zgrupowanie, twoje pieniądze i kredyt zostaną zwrócone.

Co to są prywatne turnieje, i kiedy się one odbywają?

Prywatne turnieje są tworzone poprzez graczy. Osoba która go tworzy decyduje które dywizje mogą brać w nim udział, z ilu drużyn turniej ten będzie się składał itp. Koszt ($) zależy od dywizji w której znajduje się twórca tego turnieju, ale każdy będzie musiał zapłacić 2 kredyty by utworzyć turniej. Turnieje są grane podczas weekendów, w sobotę lub niedziele. Losowanie par odbywa się o 12:00 CEST, po losowaniu odbywają się, co pół godziny, mecze. 

Co mogę wygrać podczas prywatnego turnieju?

Zwycięzca dostanie $50,000 za każdą drużynę która weźmie udział w turnieju, plus 1 kredyt za każde 8 drużyn które biorą udział w turnieju. Wice-mistrz dostanie po $25,000 za każda drużynę. Także, twoja drużyna zdobywa doświadczenie i umiejętności poprzez granie w turniejach.

Co to są oficjalne turnieje, i kiedy one się odbywają?

Oficjalne turnieje są oferowanie dla Ciebie przez drużynę ML. W tym momencie te turnieje to Puchar Ligi, Puchary Regionalne, ale w niedługiej przyszłości będziemy mieli Champions League i Puchar UEFA. Twoja drużyna jest automatycznie ulokowana tam automatycznie, kiedy to się stanie dostaniesz wiadomość na ML kiedy jest twój pierwszy mecz. Nie ma żadnych kosztów ($) za uczestnictwo w tym turniejach. Dywizje 1-4 grają w Pucharze Ligi, podczas gdy niższe dywizje grają w Pucharach Regionalnych.

Jaka jest nagroda za wygranie oficjalnego turnieju?

Zwycięzca Pucharu Ligi dostaje $5,000,000 i 10 kredytów, podczas gdy zwycięzca każdego Pucharu Regionalnego dostaje $1,000,000 i 2 kredyty. Wice-mistrzowie tych turniejów dostano $2,500,000(PL) i $500,000(PR).

Jak działają baraże?

Baraże odbywają się podczas rund 31-33.

Drużyny które skończą na 2gim i 3cim miejscu w lidze na koniec sezonu grają w barażach o awans. Po pierwsze musisz zagrać z drużyna z twojej grupy. Później zagrasz z drużyna z sąsiedniej grupy, aż w końcu grasz z drużyna z wyższej ligi która jest także w strefie spadkowej. Wszystko odbywa się w 3 meczach, jeżeli gracz wygra wszystkie 3, awansuje do wyższej ligi. Jeżeli nie, musi poczekać na awans do następnego roku.

Drezyny które zakończa sezon na 11tym i 12tym miejscu grają w barażach o to by nie spaść z ligi. Jest to pojedynczy mecz (runda 33), i musi zostać wygrany by nie spaść. Mecz jest przeciwko drużynie z poniższej ligi która gra swój 3ci mecz o awans w barażach twoim kosztem.

Jak mogę się skontaktować z innymi menedżerami na ML?

Najłatwiejszą metodą jest wejście na ML Czat. Znajdziesz go poprzez przesuniecie myszki na Strona Główna, i klikniecie na ML Czat.

Pauzowanie zawodników za kartki – jak to działa?

Zawodnik będzie musiał pauzować w następnym meczu jeżeli otrzyma 3-5-7-8-9-10.... fauli podczas sezonu. Żółta kartka liczy się za 1 faul, podczas gdy czerwona znaczy 2 faule. Jednakże, może on grac w oficjalnych i prywatnych turniejach, a także w sparingach.

Składanie ofert za zawodników – jak to działa?

Kiedy składasz ofertę za zawodnika, musisz odczekać 12 godzin od momentu złożenia oferty żeby tak oferta mogła zostać zaakceptowana. Ten czas daje innemu menedżerowi czas by rozpatrzyć twoja ofertę za danego zawodnika. Podczas tego czasu, nie jesteś w stanie usunąć swojej oferty, ale sprzedający może ja odrzucić.

Który zawodnika gra na której pozycji podczas meczu?

By przedstawić to wizualnie załóżmy ze gramy formacja 4-4-2. Nr 1 to oczywiście bramkarz (ciemnoniebieski kolor na stronie wyboru składu, SWS). Zatem Nr 2 jest lewym obrońcą, Nr 3 i 4 to środkowi obrońcy, i Nr 5 to prawy obrońca (zielony kolor na SWS). To samo tyczy się środka pola, gdzie Nr 6 jest lewym pomocnikiem, a Nr 9 prawym (brązowy na SWS). I na koniec, Nr 10 jest lewym obrońca, a Nr 11 prawym (czerwony na SWS).

Jedziesz na wakacje? Co robić?

Na ManagerLeague możesz wejść także przy użyciu swojej komórki. Wpisz mob.managerleague.com, i załoguj się tam poprzez WAP. Dzięki temu powinieneś być w stanie robić wszystko co jest ważne dla twojej drużyny i co musi być zrobione. Możesz także zaznaczyć swoja pierwsza 11stke by odpoczywała, to tez powinno pomoc.

Wszyscy moi zawodnicy stracili umiejętności i klasę! Co się dzieje?

Pomiędzy każdym sezonem twoi zawodnicy maja wakacje. Pija piwko z kolegami, jędza w fast foodach, przez co tracą troszkę ze swoich umiejętności, które odzyskają podczas sezonu. Dobrym pomysłem jest by pozwolić twoim zawodników zagrać parę sparingów przed sezonem by odzyskali formę, przed tym jak zacznie się liga.

Dlaczego mój Prezes nie zgadza się bym złożył oferta za zawodnika?

Twój prezes stara się analizować twoje oferty, i nie zaakceptuje ofert które nie wyglądają na dobre według jego opinii. Spróbuj kupić lepszego zawodnika, a on prawdopodobnie zaakceptuje twoja ofertę.

Zawodnik nie chce przejść do mnie z powodu jakiś osobistych przyczyn?

Tak, zawodnik może mieć swoje osobiste przyczyny. Powinieneś mu pozwolić je mieć, jest człowiekiem, a nie tylko numerkiem w bazie danych...

Podpowiedz: Złóż ofertę za zawodnika z innej drużyny.
Co znaczy czerwony krzyżyk Kolo imienia mojego zawodnika?

Czerwony krzyżyk znaczy ze ten zawodnika ma kontuzje, albo jest bardzo zmęczony przez ciągle granie w meczach lub sparingach. Oczywiście to jest twoja decyzja, ale będzie on grał bardzo źle jeżeli zdecydujesz się go wystawić.

Możesz pomoc mu odzyskać trochę z jego kondycji jeżeli dasz mu odpocząć podczas treningu indywidualnego. Usunie to trochę z jego zmęczenia, co nie znaczy ze zawodnik zawsze odzyska pełnie sil, czasem może to zając więcej niż 1en trening.

Jestem bankrutem z 18toma zawodnikami, i nie mogę wygenerować wystarczającego profitu. Co robić?

By uzyskać profit, spróbuj zaprosić inne drużyny by zagrały z tobą sparingi, albo dojdź do jakiegoś turnieju. Spróbuj zmienić ceny biletów by zwiększyć zyski, poprzez zapełnienie stadionu. Możesz także zamienić kredyty na gotówkę poprzez przesuniecie myszki na Opcje, Ustawienia, pod opcja Zamiana Kredytów. Jeżeli będziesz $5,000,000 na minusie na koniec sezonu, twój prezes wyrzuci Cię z pracy! Znaczy to ze stracisz swoja drużynę, i będziesz musiał rozpoczynać od nowa.

Czy zawodnik może odejść na emeryturę nawet wtedy kiedy mam 18tu zawodników?

Tak, może. Ale, na szczęście, twój Prezes zauważy to i spróbuje kupić automatycznie taniego zawodnika w zamian, żebyś zawsze miał wystarczająco zawodników by utworzyć skład na mecz.

Co robić jeżeli zauważę jakąś formę oszustwa, lub cos podejrzanego?

Jeżeli dotycz się to podejrzanej oferty za zawodnika, naciśnij „Raport” przy tej ofercie. Jeżeli próba oszustwa dotyczy czegoś innego, zawsze możesz napisać do jednego z naszych adminów poprzez ML Czat albo wysyłając wiadomość na ML do jednego z nich.

Dlaczego nie mogą zwiększyć cen biletów powyżej $50?

Ceny biletów zostały tak zorganizowane ze względu na balans w grze. I wątpliwe jest by cos się w tej kwestii zmieniło.

Pensje moich zawodników bardzo się zwiększyły. Co się dzieje?

Jest parę czynników które maja wpływ na wysokość wynagrodzenia. Jeżeli zawodnik polepsza się w umiejętnościach (K), jego pensja pójdzie do góry. To samo dzieje się jeżeli drużyna awansuje do wyższej ligi.

Jaka jest największa możliwa pojemność stadionu?

Na teraz jest to 70.000 miejsc.

Moje morale ciągle spada, albo nagle spadło do 50. Co się dzieje?

Jeżeli twoja drużyna zacznie przegrywać mecze, twoje morale zaczyna spadać. Na początku każdego sezonu morale jest automatycznie zaniżone do 50 by zapewnić świeży start.

Moje statystyki na treningu drużynowym ciągle spadają. Dlaczego tak się dzieje?

Po pierwsze, statystki spadają podczas przerwy miedzy sezonami (wakacje, piwko i lenistwo itp.). Co więcej, podczas treningu, zdarza się ze nie trafisz z umiejętnością która masz trenować i zamiast polepszać się, pogorszy się. Zdarza się to rzadko, i musisz mieć sporego pecha by ci się to przytrafiło.

Jestem bankrutem, co się stanie?

Jeżeli stan twojego konta pod koniec sezonu jest na debecie, -$5,000,000 lub więcej, zostaniesz wyuczony z pracy. Znaczy to tyle ze będziesz musiał od nowa zarejestrować się na ManagerLeague i zacząć z nowa drużyna. By zwiększyć stan konta, sprzedawaj zawodników, albo zaproś graczy by grali z tobą sparingi. Możesz także zamienić kredyty na pieniądze poprzez pójście do Opcje -> Ustawienia -> Wymiana Kredytów.
Czy zawodnik z pierwszej drużyny zdobywa tyle samo doświadczenia co zawodnik który wchodzi z ławki rezerwowych?

By zdobyć doświadczenie, zawodnik musi zagrać choćby 15 minut, bez względu na to czy jest z ławki rezerwowych czy nie.

Czy moja drużyna gra gorzej jeżeli składa się z młodych zawodników?

Drużyny pełne 17to latkom będą mieć problemy podczas meczy ze względu na brak koordynacji. Jeżeli średnia twojego wieku jest poniżej 24 lat, twoja drużyna może mieć problemy ze względu na brak doświadczenia. Drużyny powyżej 24 lat, maja spora przewagę nad młodszymi drużynami. Starsza jest drużyna która się ma, większa przewaga nad innymi.

Co to jest szacowany podatek?

Jest to ilość podatku która na dzień dzisiejszy musisz zapłacić na końcu sezonu, jeżeli stan twoje konta nie zmieni się. Ilości zmieniają się w ciągu sezonu, i jest obliczane w stosunku do twoich zysków w danym sezonie. Spójrz na  następne pytanie by zobaczyć szczegóły.

Jakie są progi odliczeń podatkowych od zysku podczas sezonu?

Odliczenia podatkowe rozliczane są w stosunku do poniższych progów:

0-2.000.000 $ : Ta kwota jest opodatkowana w wysokości 0%
2.000.001 - 5.000.000 $ : Ta kwota jest opodatkowana w wysokości  10%
5.000.001 -10.000.000 $ : Ta kwota jest opodatkowana w wysokości  20%
10.000.001-20.000.000 $ : Ta kwota jest opodatkowana w wysokości  30%
20.000.001-50.000.000 $ : Ta kwota jest opodatkowana w wysokości 40%
50.000.001 i więcej $ : Ta kwota jest opodatkowana w wysokości  50%

 

Co to jest personel i co oni robią?

Obecnie mamy 7 rodzajów personelu na ManagerLeague. Pomogą ci ulepszyć twoich zawodników, i zadbać o twój stadion.

Trener (Br) – Pomoże twoim bramkarzom w treningu

Trener (Ob) – Pomoże twoim obrońcom w treningu
Trener (Pom) – Pomoże twoim pomocnikom w treningu

Trening (Nap) – Pomoże twoim napastników w treningu
Dozorca – Spowolni zużycie stadionu i kosztów związanych z jego naprawa. Dozorca może być nazwany jednym z najważniejszych członków personelu, bo nikt nie chce strącić jakiegoś ulepszenia wartego $12,000,000. Sugerujemy by zatrudnić przynajmniej średniej klasy dozorcę.

Lekarz – Postara się by piłkarze nie doznawali kontuzji podczas treningów
Łowca Talentów – Może pomoc Ci przy szukaniu nowych zawodników, ale tylko raz podczas jednego sezonu. Łowca talentów działa poprzez usuniecie zawodników z niskim talentem z listy wyszukiwanych zawodników.

Czy potrzebuje najlepszej klasy personel jeżeli jest w niskiej dywizji?

Zatrudnienie najlepszego personelu może mieć znaczący wpływ na stan twojego konta. Nie jest zalecane by rozpoczynać grę z 7mioma Wyśmienitymi członkami personelu, chyba ze ma się bardzo dużo pieniędzy. Personel dzieli się na 6 klas: Biedny, Przeciętny, Przyzwoity, Dobry, Bardzo Dobry, Wyśmienity. Lepsza klasa danego personelu tym wyższa pensja. Także, im wyższa dywizja, tym wyższe pensje personelu.

Możesz wyrzucić danego członka personelu, ale musisz zapłacić im odprawę. Wysokość odprawy zależy od długości kontraktu, który im pozostał. Masz tez opcje przedłużenia kontraktu z danym członkiem personelu na 10 rund przed zakończeniem jego kontraktu.

Nowi członkowie personelu są gotowi by zostać zatrudnieni po każdym treningu.

Twój personel będzie dostawał pensje podczas rund, od 1 do 33.
Juniorzy których dostaje zawsze grają na tej samej pozycji. Dlaczego tak się dzieje?

To nie jest problem, podczas kilku sezonów dostaniesz juniorów grających na rożnych pozycjach, ich pozycja wybierana jest losowo.

Dlaczego mój junior ma gorszą K w tym sezonie niż w ostatnim?

Juniorzy mogą mieć bardzo rożną K. Jeżeli twój junior ma wysoką K, masz szczęście. Jakkolwiek, najniższe K jakie twój junior może mieć zależy od tego jak dobra jest twoja szkółka juniorów i w której dywizji jesteś. (Zobacz szczegóły w następnym pytaniu)
Szkółka juniorów. Co ona daje?

Za każde ulepszenie twojej szkółki, twoja najmniejsza K juniora pójdzie do góry o 1 K. Jakkolwiek zależy to także od twojej dywizji.

Poniżej jest lista szkółek:

 

Dywizja 1:
Podstawowa baza: Q68 ->
Normalna baza: Q69 ->
Ulepszona baza: Q70 ->
Rozbudowa kompletna: Q71 ->
Top: Q72 ->

Możesz potem skorygować te ilości poprzez odjecie 1 za każdą dywizje w poniżej 1szej.

Jaka jest najlepsza taktyka?

Jeżeli zapytasz 100 osób jaka jest najlepsza taktyka, prawdopodobnie dostaniesz 100 rożnych odpowiedzi. Taktykę należy obrać patrząc na to jakie cechy posiadają twoi zawodnicy, zależy to także od tego jaka taktyka grają twoi przeciwnicy przeciwko tobie. Spójrz na poradnik zwany Rozpoczęcie Gry w tym manualu.

Wolni zawodnicy. Kiedy się pojawiają nowi na liście transferowej?

Nowi wolni zawodnicy pojawiają się na liście losowe podczas sezonu. Mogą mieć od 17-20 lat, i mieć bardzo rożne umiejętności.

Problem, znaczy zniszczenie stadionu. Kiedy je naprawiać?

Jeżeli zignorujesz zniszczenia na stadionie przez długi czas, możesz strącić jakieś ulepszenie, a jeżeli masz pecha, twój stadion może się pomniejszyć o 5000 miejsc. Właśnie dlatego powinien naprawiać stadion regularnie, bo taniej jest naprawić cos częściej ale za małe pieniądze niż dużo na raz.

Zgrupowania kadry. Co one dają?

Zgrupowania musisz zarezerwować w menu Treningu Drużynowego. Im lepsze zakwaterowanie, tym więcej kondycji twoi zawodnicy odzyskają. Jeżeli pojedziesz za granice, morale pośród piłkarzy się polepszy. A jeżeli będzie bardzo intensywny, masz dużą szanse na dobre wyniki, lepsze niż w tym mniej intensywnym.

Loża dla VIP-ów. Kiedy należy je zbudować?

VIP-y będą odwiedzać twój stadion tylko wtedy gdy twoja drużyna będzie w 3 górnych dywizjach, wiec nie ma sensu budować loż przed tym jak do nich awansujesz.

Co to jest Omen Gaming Transfer Tool?

Jest to dodatek do gry, gdzie możesz kupować i sprzedawać zawodników. Także, maja oni tam swoja własna społeczność, gdzie możesz dojść do dywizji ML.

Jak mogę usunąć swoja drużynę?

Nie możesz. Musisz zapytać o to admina, lub napisać poprzez system Supportu.

Czy mogę zmieniać imiona moich zawodników?

Tak możesz. Kliknij na jednego ze swoich zawodników, i znajdź przycisk Zmień Nazwę na stronie zawodnika.
Czy mogę załadować zdjęcie dla mojego zawodnika?

Tak możesz. Kliknij na jednego ze swoich zawodników, i znajdź przycisk Wczytaj Zdjęcie na stronie zawodnika.

Czy jest to istotne którego trenera zatrudnię, tak długo jak maja oni ta sama klasę?

Nie, nie ma różnicy, wszyscy będą pracować tak samo.

Submitted by Stronghold on 2008, March 6 - 1:45pm.