4. Kurallar ve Hile Yapma

Yöneticilerin hile ve kötü niyete karşı devamlı tetikte olduğunu bilmelisiniz.

Geçen zaman zarfında "Kurallar ve hile yapma" sayfasını okumayan, dolayısı ile iki takım oluşturup bu iki takım arasında transferler yapan ve bunun yasak olduğunun farkında olmayan birtakım insanlarla karşılaştık.
 

Herkesin kuralları okumasını sağlamak için bu kuralları buraya, kullanmı kılavuzuna eklemeye karar verdik.

1: Bu döküman, ManagerLeague (ML) hizmeti için, son kullanıcı, kullanıcı ve içerik sağlayıcı Fifth Season AS(FS) arasındaki ilişkiyi belirler.

2: FS server'larında barındırdığı bütün verilerin sahibidir ve o datayı istediği zamanda değiştirebilir veya silebilir.

- Bu bölüm ihtiyaç duyduğumuz değişiklikleri yapabilmemiz açısından bildirmemiz gereken yasal bölümdür, oyun içi kurallarını etkilemez.

Bu bize oyun kurallarına uymayanların hesabını silme hakkı da vermeketedir.

3: Kullanıcı hesabıyla yapılan her türlü hareketten, rahatsız edici üsluplardan, rahatsız edici isim veya mesaj ve forum yoluyla diğer kullanıcıları rahatsız etmekten dolayı sorumlu tutulurlar.
Her türlü spam ve tekrar tekrar gönderilen mesajlar atmak da bu anlaşmayı ihlal sayılır. Neyin kötü ve rahatsız edici olduğuna FS, FS çalışanları ve görevli gönüllüler karar verebilir. Hem ML hem de ilişkili sitelerde kullanmanız için resim yükleyebilirsiniz. Bu yüklenen fotoğraflarda uygunsuz bir durum tespit ediliirse bu durumdan kullanıcı sorumludur ve anında hesabı silinir.

- Bu kısımdan şunu anlıyoruz: hesabınızdan gönerilen mesajlardan sadece ve sadece siz sorumlusunuz. Yasakalanan şeyler her ne kada burada açık bir şekilde belirtilse de kısaca, sizin gerçek hayatta tutuklanmanızı sağlayacak veya kavgaya sokacak her türlü saldırgan davranış yasaktır diyebiliriz. Buradan da anlaşılacağı gibi The ML çalışanları ve yöneticileri neyin yasak olduğuna karar verebilir. Yaptığınız yüklemeler işi hesabınızın kapatılmasına kadar götürebilir.

4: Her ne sebeple olursa olsun bir kişi birden fazla hesap sahibi olamaz. Her oyuncu diğer oyuncuların bilgilerine ulaşabilir, şüpheli bir durumda hemen FS'ye haber verilmelidir.

- Burada sahip olabileceğiniz takımlar 1 ile sınırlandırılırken, ayrıca bakıcılık ta yasaklanmıştır. Bakıcılık, diğer bir oyuncunun herhangi bir sebepten dolayı hesabına ulaşmasının mümkün olmadığı zamanlarda o oyuncunun hesabına geçici olarak bakmaktır. Böyle bir durumda her iki tarafın da hesabı kapatılır.

5: Eğer iki ayrı takım aynı bilgisayar / IP adresi ile The ML'e giriyorlarsa, bu iki takımın birbirleriyle iletişim kurma, oyuncu alıp satma işlemlerine asla izin verilmez. Bunun anlamı, ne iş, ne aile ne de okul arkadaşlarınızla oyuncu transferi yapamazsınız.

- Eğer bu oyunu kardeşinizle beraber oynuyorsanız, buna itiraz edemeyiz (bütün bilgilerinizi girerseniz) ancak, güvenlik gerekçesiyle birbirinizle hem transfer işlemi yapmanıza hem de dostluk maçı yapmanıza izin verilmez. Ama üzülmeyin diğer 20.000 takımla istediğinizi yapabilirsiniz.

6: FS bu hizmetle size devamlı bir eğlence sağlayabilir ancak, teknik anlamda hiç bir şeyin garantisini vermez.

- Server'dan kaynaklanabilecek problemler için yasal bir uyarı. (Ancak biz bunun bizim için ne kadar önemli olduğunun farkındayız)

7: Kullanıcı, The ML hizmeti hakkında önemli mail atması için FS'ye izin verir. Bu mailler The ML sitesi, hizmeti ve ilişkili siteleriyle ilgili sistem değişikliği, sistem kapatmaları, teknik problem ve önemli olayları içerebilir.

- Burası The ML hakkında size mail atmamız için bize izin verdiğiniz kısım.

8: The ML'de harcadığınız paralar geri verilemez. Mesela, satın aldığınız ama kullanmadığınız kredilerin ücreti geri ödenmez.

- Bütün satışla nihaidir ve iade yapılamaz, bu kullanılmayan krediler için de geçerlidir.

9: Herhangi bir kanuni şikayette dava Norveç, Oslo, Byretten mahkemesinde görülecektir.

- Kanuni bir hak arama işleminde kullanılacak mahkeme Norveç ülkesi, Oslo kenti, Byretten semti mahkemesidir. (Ancak biz, her türlü problemin konuşarak halledilebileceğine inanıyoruz, sorumluluk bizimdir.)

10: Bu kayıt formunu doldurmakla bu anlaşmayı kabul etmiş ve FS'nin herhangi bir ihlal söz konusu olduğunuda hesabınızı kapatıp silme hakkı olduğunu kabul etmiş sayılırsınız. Bu işlem, kullanıcıya haber vermeden yapılır.

- Bu bölümde formu kabul etmekle şartları da kabul ettiğiniz belirtilmiştir.

11: 2 aylık periyotta hiç kullanılmayan bir hesap, herhangi bir uyarı yapılmadan silinebilir. FS canlı ve heycanlı bir topluluk istediği için, belirli aralıklarla aktif olmayan kullanıcıların hesabı silinecektir.

- Bu kısım bize aktif olmayan hesapları silme hakkı veriyor. Böylece ligi 10 tane aktif olmayan oyuncularla bitirmeyecek, daha fazla eğleneceksiniz.

Bu hizmet sadece ve sedece eğlence amaçlıdır. FS bütün oyuncuların daha eğlenceli, dostça ve hoş bir yer olması için bu oyunakatkı sağlamalarını ümit ediyor.

- Buna bizim görev tanımımız diyelim: Size biraz eğlence getirdik, buyrun biraz alın.

Kurallar burada bulunabilir ve bir değişiklik olursa burada da değişiklikler yapılır, ama unutmamanız gerek bir şey daha var o da özelin mahremiyetidir ki o konuya şimdi girmeyeceğim yoksa diğer yöneticiler beni gevezelikle suçlayacak.

Eğer takımınız kapatılırsa, takımınızı nasıl geri alacağınıza dair bir prosedürler maili alırsınız. Yöneticiler sövmek ve hakaret etmek takımını geri almak için bir yol değildir.

Submitted by cebeser on 2008, March 28 - 3:55pm.